Sobota 25. 05. 2024 16:54:44 | Meniny má Urban, Vivien

Reportáže

< Späť na Publicistika

Bezpečnejšie ulice a čistejšie prostredie: Oškerda dala stopku tranzitnej doprave (VIDEO)

Obyvatelia Oškerdy sa môžu tešiť na novú zmenu, ktorá prispeje k nerušenému a bezpečnejšiemu prostrediu. Po dlhých diskusiách a plánovaní bola konečne osadená dopravná značka, ktorá zakazuje tranzitnú dopravu cez túto pokojnú časť Kysuckého Nového Mesta.

Publicistika|Juliana Krčulová|13. máj 2024

Plány na luxusné bývanie ohrozujú kultúrne dedičstvo Liptovského Mikuláša

Kaštieľ Palugyayovcov, pýcha Liptovského Mikuláša a národná kultúrna pamiatka, je ohrozený kvôli zanedbanej streche. Miestni obyvatelia sú rozhorčení, keďže nový majiteľ, spoločnosť Nelly Consulting, necháva tento architektonický skvost chátrať, zatiaľ čo v jeho okolí plánuje výstavbu luxusných apartmánov. Pamiatkari a občania dúfajú v záchranu kaštieľa, ktorý je svedkom bohatej histórie a kultúrneho dedičstva regiónu.

Publicistika|Juliana Krčulová|7. máj 2024

R3 Tvrdošín - Nižná a ekodukt vo Svrčinovci: Kľúčové etapy sú dokončené, výstavba pokračuje

Ekodukt vo Svrčinovci napreduje. Preložky sietí a nosná konštrukcia sú podľa slov hovorcu Národnej diaľničnej spoločnosti hotové, práce na základoch a mostných objektoch postupujú. Pokrok zaznamenali aj na stavbe R3 Tvrdošín – Nižná. Nosné konštrukcie mostov smerujú k dokončeniu, práce na infraštruktúre pokračujú.

Publicistika|Juliana Krčulová|3. máj 2024

Žilinská radnica spúšťa rekonštrukciu podchodu pod Rondlom: Investícia takmer 582-tisíc eur

Žilinská radnica zahájila rekonštrukciu podchodu pod Rondlom. Stavebné práce odštartujú začiatkom mája s rozpočtom takmer 582-tisíc eur.

Publicistika|Juliana Krčulová|3. máj 2024

Objavte fascinujúcu históriu hokeja na jedinečnej výstave Hokejové relikvie v OC Dubeň Žilina (VIDEO + FOTO)

Exkluzívne exponáty, vrátane originálnych častí hokejového výstroja a vzácnych predmetov zo súkromných zbierok, vás prevedú cez vývoj tohto obľúbeného športu od jeho počiatkov až po súčasnosť. Nezmeškajte túto príležitosť nahliadnuť do bohatej hokejovej histórie, ktorá je sprístupnená od štvrtka 2. mája 2024 v OC Dubeň Žilina.

Publicistika|Juliana Krčulová|2. máj 2024

Žilinská radnica čelí petícii: Obyvatelia Hájika bojujú proti spoplatneniu parkovania

Mesto Žilina plánuje rozšíriť parkovaciu politiku aj na sídlisko Hájik, kde bude zavedený systém regulovaného parkovania. Obyvatelia s rezidentskou parkovacou kartou budú mať podľa slov primátora mesta, Petra Fiabáne, výhodu parkovania v rezidentských zónach počas celého roka, čím sa podľa neho zlepšia podmienky pre všetkých a zabezpečí sa lepšie využitie verejných priestranstiev. Obyvatelia žilinského sídliska však vyjadrili nesúhlas s plánovaným spoplatnením parkovania a spustili petíciu, ktorá vyzýva mestskú radnicu k zabezpečeniu dostatočného počtu parkovacích miest ešte pred oficiálnym zavedením poplatkov. Petíciu na Mestský úrad v Žiline doručili v pondelok 29. apríla. Primátor by na ňu mal zareagovať do ôsmich dní.

Publicistika|Juliana Krčulová|1. máj 2024

Kia Slovakia investuje do bezpečnosti pri práci: Obhajuje titul Bezpečný podnik s rekordne nízkymi úrazmi (VIDEO+FOTO)

Automobilový výrobca Kia Slovakia momentálne zaznamenáva historicky najvyššie štandardy v oblasti bezpečnosti práce, čo mu umožňuje aj jeho prvotriedne školiace centrum pre bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci. Vďaka najmodernejším technológiám a vybaveniu majú zamestnanci, študenti a dodávatelia možnosť osobne zažiť nebezpečné situácie a pochopiť dôležitosť používania ochranných pracovných prostriedkov v reálnych podmienkach až na pätnástich rozličných pracoviskách.

Publicistika|Juliana Krčulová|26. apríl 2024

Bezpečné parkovanie na dvoch kolesách: Žilinské školy majú moderné prístrešky pre bicykle a kolobežky (VIDEO)

Študenti a učitelia z troch žilinských základných škôl majú možnosť pohodlne parkovať svoje bicykle a kolobežky priamo v areáloch škôl. Žilinská samospráva vybudovala pri vybraných vzdelávacích inštitúciách prístrešky, pričom každý má kapacitu 32 bicyklov a 28 kolobežiek. Náklady na ich inštaláciu dosiahli 325 402,64 eur, z čoho 154 974,40 eur predstavuje dotáciu z fondov Európskej únie.

Publicistika|Juliana Krčulová|3. apríl 2024

Výstavba nového športového centra v Žiline napreduje podľa plánu (VIDEO + FOTO)

Na stavbe nového multifunkčného športového centra v Žiline, ktorého zhotoviteľom je spoločnosť ODU – trade, s.r.o., sú aktuálne dokončené kľúčové konštrukčné práce, pričom sa pokračuje v realizácii interiérových prác s cieľom odovzdania diela na konci roka 2024. Projekt Športového centra realizuje Žilinská univerzita v Žiline, financovanie projektu zabezpečil Fond na podporu športu a finančnú podporu zároveň prisľúbilo aj mesto Žilina.

Publicistika|Juliana Krčulová|29. marec 2024

Nové lavičky a vzdelávanie v prírode: Arborétum Liptovský Hrádok sa pochválilo novinkami

Po produktívnych zimných mesiacoch sa Arborétum v Liptovskom Hrádku pýši novými lavičkami, náučnými tabuľami a cennými drevinami. Študenti prispeli k rozvoju parku a získali praktické skúsenosti. S novým kamerovým systémom a ďalšími technickými vylepšeniami sa arborétum pripravuje na komplexnú obnovu.

Publicistika|Juliana Krčulová|13. marec 2024