Pondelok 25. 09. 2023 19:31:22 | Meniny má Vladislav, Vladislava

Mesto Martin podpísalo memorandum s hokejovým klubom MHA Martin

Mesto Martin podpísalo memorandum o spolupráci s hokejovým klubom MHA Martin. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Zuzana Kalmanová. Zdroj: Facebook / HK Martin

TASR|19. september 2023|18:16:44


Súvisiaci článok
Licencia HK Martin sa presunula do Prešova, jedna zostala voľná
Čítajte viac >

Mesto sa podľa nej v júni pokúsilo v spolupráci s MHA Martin a Slovenským zväzom ľadového hokeja zabojovať o prvoligovú licenciu, čo sa nepodarilo aj pre krátkosť času. Martinskí hokejisti budú v nadchádzajúcej sezóne hrať v druhej lige. „MHA Martin je pripravené pracovať a vrátiť martinský hokej tam, kam patrí. A my ako mesto ich budeme aj naďalej podporovať," uviedol primátor Martina Ján Danko.

Klub MHA Martin si podľa predsedu Tomáša Pšenku váži podporu mesta a spoluprácu s jeho vedením pri riešení zložitej situácie hokeja v Martine. „Veríme, že memorandum dáva základ na vytváranie dobrých vzťahov a dlhodobých podmienok pre rozvoj nášho športu na úrovni mládeže, ale aj seniorského hokeja. Pre Martinskú hokejovú akadémiu je to zároveň záväzok zodpovednej práce a prístupu na všetkých úrovniach našej organizácie," podotkol.

„Cieľom je prinavrátiť športovú dôveru, radosť a úspechy mestu s dlhou hokejovou tradíciou. S podporou športovcov, fanúšikov, podporovateľov a partnerov," dodal predseda MHA Martin.


Súvisiaci článok
Pretekárka Simona Kuchyňková vyhrala preteky Svetového pohára v endure v Chateli
Čítajte viac >

Zdieľať článok
Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť