Silná búrka sprevádzaná nárazovým vetrom a ľadovými krúpami spôsobila v nedeľu 21. júna popoludní v Oravskom Podzámku rozsiahle škody. Živel najviac zasiahol ulicu Za Vodou smerom k vlakovej zastávke, kde popadané stromy poškodili elektrické vedenie, rozvody káblovej televízie, internetu, verejného osvetlenia aj obecného rozhlasu. Obec o tom informovala na sociálnej sieti.
Zdroj: Facebook/Obec Oravský Podzámok
Na odstraňovaní následkov veternej kalamity sa podieľalo desať členov Dobrovoľných hasičských zborov z Oravského Podzámku a Dolnej Lehoty. Hasiči odstránili popadané stromy a sprejazdnili miestnu komunikáciu, aby sa obnovila bezpečná premávka. „Následne pracovníci spoločnosti Stredoslovenská distribučná, a.s. opravili poškodené vedenie nízkeho napätia. Počas opráv bolo niekoľko domácností dočasne bez elektrickej energie. Ďakujeme tiež spoločnosti 3omedia s.r.o., ktorá zabezpečila rýchlu opravu optickej siete a obnovila televízny signál a internetové pripojenie pre obyvateľov Dolnej Lehoty,“ uviedla obec.
Osobitné uznanie patrí podľa slov obce dobrovoľným hasičom, ktorí aj tentoraz preukázali pripravenosť, obetavosť a ochotu pomôcť pri zvládaní následkov nepriaznivého počasia.






























Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk
Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť