Utorok 22. 10. 2024 19:25:24 | Meniny má Sergej

Džudisti zo Žiliny sa môžu pochváliť úspechom. Dosiahli to na úroveň majstrov Slovenska

Klub TJ Mladosť Žilina sa môže pochváliť talentovanými športovcami. Na Majstrovstvách Slovenska dosiahli výborné výsledky. Za klub o tom informovala Radka Šefferová.

Radka Kostánová|11. jún 2024|18:00:54

Ilustračné foto. Zdroj: freepik.com

Ružomberok odštartoval prípravu, príchody sa zatiaľ doťahujú

Matúš Šeffer sa stal majstrom Slovenska

Šefferová priblížila, že v sobotu 1. júna na Majstrovstvách Slovenska v džude žiakov a žiačok v Leviciach za účasti 298 pretekárov zo 41 klubov Slovenska, dosiahli džudisti zo Žiliny výborné výsledky. Spolu si vybojovali 5 medailí.

„Majstrom Slovenska sa stal Matúš Šeffer v hmotnosti do 60 kilogramov, druhé miesto si vybojovala Natália Milová do 63 kilogramov, tretie miesto Martin Čižmárik do 55 kilogramov, Michal Filip do 73 kilogramov a Mário Jankech do 81 kilogramov,“ doplnila Šefferová.

Následne piate miesto obsadili Pavol Maslovský do 50 kilogramov, Martin Rovenský do 50 kilogramov a Ellie Daru do 44 kilogramov. Stále pekné siedme miesto získali Adrián Čerňan do 30 kilogramov, Jakub Matúšek do 60 kilogramov a Adrián Kašuba do 60 kilogramov.

Aj Jakub Oleš je majstrom Slovenska

Zároveň sa uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v džude aj v Poprade. Majstrovstvá prebehli za účasti 110 dorastencov a 64 dorasteniek. Džudisti zo Žiliny získali krásne umiestnenia.

„Majstrom Slovenska sa stal Jakub Oleš v hmotnosti nad 90 kilogramov, druhé miesto si vybojoval Samuel Chlebík 81 kilogramov, tretie miesto Maximilián Moravčík, piate miesto Alžbeta Holešová 63 kilogramov,“ skonštatovala Radka Šefferová.

Následne si siedme miesto vybojovali Martin Rovenský 50 kilogramov a Alessandro Šutek 73 kilogramov.

Mladosť sa nestratila ani v Leviciach

V nedeľu 2. júna sa konal v Leviciach džudistický turnaj Prípraviek, na ktorom sa zúčastnilo 268 pretekárov z 28 klubov Slovenska a Maďarska. Výsledky džudistov zo Žiliny sú viac ako obstojné. Prvé miesto získal Martin Ganyicz do 23 kilogramov a Patrik Straka 27 kilogramov. Druhé miesto obsadil Martin Maslovský 30 kilogramov.

Úspech až za hranicami: Vodnopólistky z Vrútok si doniesli z Prahy zlato