Streda 22. 05. 2024 18:57:07 | Meniny má Júlia, Juliana

Projekt novej martinskej nemocnice napreduje. Pozemky sú po dlhom čakaní vysporiadané

Pozemky pod novou martinskou nemocnicou sú vysporiadané. Sú vo vlastníctve nemocnice v Martine. Pre TASR to potvrdilo Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky s tým, že na projekte nového zdravotníckeho zariadenia sa ďalej pracuje. Informovalo o ukončení výberu zhotoviteľa zemných prác.

TASR|12. apríl 2024|14:00:06

Zdroj: Facebook/Univerzitná nemocnica sv. Martina

Súvisiaci článok
O krok bližšie k novej nemocnici. Univerzita Komenského a Univerzitná nemocnica Martin sa dohodli na pozemkoch
Čítajte viac >

„V nasledujúcich dňoch by mala byť podpísaná zmluva a začaté práce. Úspešný uchádzač vykoná len rozsah zemných prác podľa aktuálne právoplatných rozhodnutí príslušných povoľovacích orgánov. Toto umožní dodržať časový plán realizácie novej nemocnice v Martine napriek dlhšiemu času, ktorý je potrebný na vyhodnotenie súťaže na zhotoviteľa celej novej nemocnice," priblížili pre TASR z komunikačného oddelenia rezortu.

Tender na zhotoviteľa stavby tak stále pokračuje. V tomto prípade je podľa ministerstva vysvetľovanie podaných ponúk a vyhodnocovanie splnenia podmienok uchádzačov náročnejšie na čas.

Riaditeľ Univerzitnej nemocnice Martin Peter Durný koncom januára upozornil na to, že pri projekte novej martinskej nemocnice sú vážne prekážky. Poukázal vtedy na neuzavreté verejné obstarávanie na zhotoviteľa stavby či nevyrovnané stavebné pozemky.


Súvisiaci článok
Martinská psychiatrická klinika sa dočkala ďalšej spolupráce: Od nadácie dostala prístroj na bezpečné vyšetrenia
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť