Piatok 23. 02. 2024 23:21:49 | Meniny má Roman, Romana

Zimnú sezónu na Liptove otvorili s rekordným snehovým prírastkom

Dlhé roky si na Liptove v úvode zimy nepamätajú takú bohatú snehovú nádielku, aká pripadla v uplynulých dňoch. Pri príležitosti otvorenia zimnej sezóny to v sobotu pre Tlačovú agentúru Slovenskej republiky uviedla Katarína Šarafínová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Liptov. Lyžovačku odštartovali na 20 kilometroch upravených zjazdových tratí v Jasnej. Do sezóny v regióne vstupujú s veľkými očakávaniami.

TASR|2. december 2023|13:15:34

Ilustračná foto. Zdroj: Facebook/JASNÁ

Súvisiaci článok
V prvý deň lyžovačky v Jasnej otvoria rekordných 20 kilometrov zjazdoviek
Čítajte viac >

„Hlavným lákadlom zimnej dovolenky na Liptove je, samozrejme, lyžovačka, ale našou výhodou oproti iným regiónom a destináciám je, že ponuku tvoria aj iné zimné aktivity a športy. K nim patrí aj kúpanie sa v termálnych vodách, na ktoré je Liptov obzvlášť bohatý,“ povedala Šarafínová. Dodala, že nezabúdajú ani na folklórne tradície. Aj preto túto zimu podľa jej slov stavili na krásu slovenských krojov, ktoré počas slávnostného otvorenia predstavili vo výške cez 2000 metrov nad morom.

Tamojšia organizácia cestovného ruchu očakáva, že v najväčšej miere ovplyvní sezónu v Jasnej aj na Liptove svetový pohár v zjazdovom lyžovaní v januári 2024. Prvky liptovského folklóru sú aj súčasťou podujatia v podobe trofejí či darčekov. „Od zimnej sezóny máme veľké očakávania. Garancia snehu je u nás na Liptove až päť mesiacov, a to od decembra do apríla, a na malom teritóriu sa u nás sústreďuje veľa atrakcií. Okrem domácich Slovákov radi privítame aj dovolenkárov z Poľska, Česka a Maďarska, ale aktívne oslovujeme Pobaltie, Rumunsko a tiež Veľkú Britániu, odkiaľ už lietajú do Popradu dve letecké spoločnosti,“ vymenovala Šarafínová. Uviedla, že dopyt je najmä po ubytovaní v blízkosti lyžiarskych svahov a, samozrejme, v období svetového pohára.

V prvý deň lyžovačky v Jasnej otvorili 20 kilometrov zjazdoviek, čo sa v minulosti ešte nestalo. Podľa riaditeľa strediska Jiřího Trumpeša je to výsledok investícií do technického zasnežovania a takisto skoršieho nástupu ochladenia a sneženia. „Vďaka tomu máme na zjazdovkách v priemere 60 centimetrov technického a prírodného snehu. Poveternostné podmienky prajú, takže zasnežujeme ďalej, a postupne budú pribúdať ďalšie sprístupnené kilometre zjazdoviek na severnej aj južnej strane Chopka,“ potvrdil.


Súvisiaci článok
Patrik Sučik zo Snowparadise Veľká Rača Oščadnica: Na zimnú sezónu sme pripravení (VIDEO)
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť