Nedeľa 03. 12. 2023 18:53:04 | Meniny má Oldrich

Na väčšine územia Slovenska vydali meteorológovia výstrahy pred dažďom

Na väčšine územia Slovenska vydali meteorológovia počas soboty výstrahy pred dažďom. Druhý stupeň výstrahy platí pre okresy Námestovo, Dolný Kubín, Martin, Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Poprad a Kežmarok. Počas intenzívneho dažďa môže v týchto lokalitách padnúť 75 až 90 milimetrov zrážok. Informuje o tom na svojom webe Slovenský hydrometeorologický ústav.

TASR|23. september 2023|09:45:04

Zdroj: Freepik.com

Súvisiaci článok
Kam v Žilinskom kraji na víkendové podujatie? Uskutoční sa šarkaniáda!
Čítajte viac >

V okresoch Námestovo, Dolný Kubín, Martin, Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Poprad a Kežmarok platí tiež hydrologická výstraha prvého stupňa pred povodňou. „Vzhľadom na očakávaný trvalý dážď je predpoklad vzostupu vodných hladín na tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity,“ informujú meteorológovia.

Výstraha prvého stupňa pred dažďom platí pre väčšinu územia s výnimkou Bratislavského a Trnavského kraja. Trvá počas celej soboty i nedele do 20:00. SHMÚ očakáva úhrn zrážok 50 až 75 milimetrov.


Súvisiaci článok
Prvý výnimočný večer v Martine bol venovaný režisérovi a hercovi Martinovi Hollému staršiemu. Druhý koncert sa uskutoční už v októbri
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť