Sobota 02. 12. 2023 22:09:58 | Meniny má Bibiána

Žilinčania, tešte sa! Dnes si môžete v meste vyskúšať simulátory dopravných nehôd (VIDEO)

Žilinčania, buďte v pozore! Práve v dnešnú sobotu, 23. septembra, máte možnosť vyskúšať si simulátory dopravných nehôd, ktoré dokážu bezpečne sprostredkovať pocity a účinky, ktoré zažíva osoba v automobile pri dopravnej nehode. Informujú o tom dobrovoľní hasiči z mesta Žilina.

Radka Kostánová|23. september 2023|09:01:36

Zdroj: Facebook/Dobrovoľní hasiči mesta Žilina

Súvisiaci článok
Milovníci hradov, zbystrite pozornosť! Je tu prvá dobrovoľnícka príležitosť pomôcť s opravou hradu Sklabiňa. Pridáte sa?
Čítajte viac >

V sobotu, 23. septembra, má každý Žilinčan a návštevník mesta Žiliny, možnosť vyskúšať si simulátory dopravných nehôd, ktoré dokážu bezpečne sprostredkovať pocity a účinky, ktoré zažíva osoba v automobile pri dopravnej nehode.

„Na ul. V. Spanyola sú Vám k dispozícií simulátor nárazu vozidla na pevnú prekážku (pri rýchlosti len 30 km/hod) a simulátor pretočenia kabíny vozidla s posádkou pri dopravnej nehode. Za oddelenie Krízového riadenia a bezpečnosti MsU Žilina a za Dobrovoľných hasičov mesta Žilina Vám doporučujeme vyskúšať si takýto zážitoch za bezpečných podmienok," pripomínajú hasiči na Facebooku.

Vďaka takémuto simulátoru dopravných nehôd sa môže zvýšiť u ľudí rešpekt pred dopravnými nehodami vo vysokých rýchlostiach. Buďte na cestách opatrní.

FB_IMG_1695449251731.jpg

FB_IMG_1695449249612.jpg


Súvisiaci článok
Kam v Žilinskom kraji na víkendové podujatie? Uskutoční sa šarkaniáda!
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť