Doplnila, že účastníci si môžu otestovať schopnosti aj vďaka umelej inteligencii a poradiť sa so skúsenými personalistami o konkrétnych problémoch v dvoch zónach. „V sprievodnom programe budú odborníci hovoriť o skúsenostiach a zážitkoch ako prerazili na trhu práce. Ale dávať aj praktické rady. Napríklad, ako sa stať dobrým rečníkom. Niekto má prácu, ale chcel by sa v nej zlepšiť a takúto schopnosť získať. Pretože je to niečo, s čím mnohí majú problém," podotkla Melcerová.
Pripomenula, že pri organizácii podujatia spolupracujú aj s dvoma fakultami zo Žilinskej univerzity. „Čiže, komunikujeme aj so študentmi a absolventmi, ktorí sa idú začleniť na pracovný trh. Zo skúsenosti z predchádzajúcich ročníkov vieme, že približne 40 percent návštevníkov Profesia days sú práve absolventi, ktorí si hľadajú prácu. Možno si dali voľnejšie leto a od septembra sa chcú naplno vrhnúť na pracovný trh," dodala.
Záujem ľudí zamestnať sa v Žilinskom kraji podľa nej za ostatnú dekádu výrazne klesol a zmenili sa aj pracovné oblasti, do ktorých firmy hľadajú nových zamestnancov. V roku 2013 bol priemerný počet reakcií na jednu ponuku zo Žilinského kraja 56, tento rok je to len 12, čo z neho robí tretí najmenej atraktívny kraj. Zo strany uchádzačov je momentálne najväčší záujem o prácu pokladníkov, predavačov a dominujú sektory obchodu, výroby a dopravy, uzavrela manažérka pre vzťahy s verejnosťou spoločnosti Profesia.
Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť