Vo farskom kostole Sedembolestnej Panny Márie v Martine-Severe sa v sobotu 13. júna 2026 konala významná udalosť pre Žilinskú diecézu. Počas slávnostnej svätej omše prijali šiesti kandidáti sviatosť posvätného kňazstva.
Kňazskú vysviacku prijali Andrej Decký, Alejandro Disuca Dubon, Patrik Halaj, Mikołaj Nawrot, Raul Pajić a Andrej Taška. Do služby Kristovho kňazstva ich prostredníctvom vkladania rúk a modlitby svätenia uviedol žilinský diecézny biskup Mons. Tomáš Galis.
Informácie o slávnostnej udalosti zverejnila Žilinská diecéza na svojej sociálnej sieti, kde zároveň priblížila atmosféru vysviacky a popriala novým kňazom veľa síl, vernosti a požehnania v ich ďalšej službe.
Slávnosť sa niesla v duchu vďačnosti a radosti. Noví kňazi teraz vstupujú do služby, ktorá je spojená s duchovným sprevádzaním ľudí, pomocou spoločenstvám a pôsobením vo farnostiach.
Viac momentov zo slávnostnej udalosti prináša fotogaléria. Zdroj: Facebook/Žilinská diecéza/Dušan Krakovik














































































Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk
Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť