Kováč je členom SNS viac ako tridsať rokov a vedie jej krajskú organizáciu v Žiline. V posledných parlamentných voľbách kandidoval zo siedmeho miesta. Doteraz v parlamente pôsobil ako asistent poslankyne Dagmar Kramplovej (SNS).
„Vyše 30 rokov som členom SNS. Som veľmi rád a beriem to z úcty, že sa mi dostalo takej veci, že môžem robiť poslanca NR SR od 1. júla. Verím, že nesklamem členov strany, poslanecký klub SNS ani celé Slovensko a budem robiť čestne,“ povedal Kováč. V reakcii na novinársku otázku uviedol, že chce riešiť mnohé problémy týkajúce sa samospráv.
Krišanda vysvetlil neuplatnenie mandátu poslanca parlamentu tak, že je človek, ktorý celý život pôsobí v športe a je aktívny medzi ľuďmi. „Preto som sa rozhodol naďalej vykonávať funkciu štátneho tajomníka na školstve,“ povedal. Čambala informoval, že chce pokračovať s prácou v meste Holíč. „Dvadsať rokov robím pre mesto a chcem pre to mesto robiť ďalej. Takže moje rozhodnutie je také, že si neuplatním mandát,“ dodal.
Kováč nastúpi do parlamentu po Miroslavovi Radačovskom, ktorý od 1. júla začne pôsobiť ako veľvyslanec Slovenskej republiky na Cypre.































Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk
Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť