Piatok 12. 07. 2024 23:51:24 | Meniny má Nina

Diaľnice v Žilinskom kraji sa stali strategickou investíciou. Cieľom je urýchliť ich výstavbu

Za strategické investície bolo určených viacero projektov, týkajúcich sa výstavby diaľnic, diaľničného privádzača a rýchlostných ciest. Vyplýva to z viacerých návrhov ministra dopravy Jozefa Ráža, ktoré v stredu 10. júla schválila vláda.

TASR|10. júl 2024|15:29:58

Ilustračné foto. Zdroj: TASR/František Iván

Súvisiaci článok
Júlový pohľad na diaľnicu D3: Prioritu pre Ministerstvo dopravy a Národnú diaľničnú spoločnosť
Čítajte viac >

Za strategické investície boli označené výstavby nových úsekov diaľnice D3, a to Žilina Brodno - Kysucké Nové Mesto, ako aj Kysucké Nové Mesto - Oščadnica. Zároveň aj Oščadnica - Čadca - Bukov, druhý profil. Strategickou investíciou sa stala aj výstavba diaľničného privádzača Lietavská Lúčka, I. etapa a výstavba nového úseku diaľnice D1 Turany - Hubová.

Týka sa to aj niekoľkých úsekov rýchlostných ciest, konkrétne R2 Šaca - Košické Oľšany, I. úsek či úseku R2 Zvolen Západ - Zvolen Východ. Za strategickú investíciu bol označený aj úsek R2 Zacharovce - Bátka, úsek R4 Lipníky - Kapušany a úsek R2 Bátka - Figa.

Všetky návrhy boli vypracované na základe žiadostí Národnej diaľničnej spoločnosti. Zákon o mimoriadnych opatreniach pre strategické investície a pre výstavbu transeurópskej dopravnej siete podpísal prezident Peter Pellegrini v stredu 26. júna. Tento zákon poslanci Národnej rady Slovenskej republiky schválili opätovne po tom, ako ho vetovala predchádzajúca hlava štátu Zuzana Čaputová.

Cieľom právnej normy je urýchliť výstavbu projektov vo verejnom záujme.


Súvisiaci článok
VIDEO: Nazrite za oponu modernizácie železničného koridoru pri českej hranici. Takto postúpili robotníci
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť