Nedeľa 03. 12. 2023 22:30:46 | Meniny má Oldrich

ŽILINA BEARS rugby club vycestoval na posledný zápas mužov tohto roku do Bratislavy

Žilinčania vycestovali do Bratislavy na posledný zápas mužov tohto roku. RUGBY KLUB BRATISLAVA zdolali 27-54 (polčas 5-27). Text: Lukáš Birčiak

Tlačová správa|20. november 2023|18:00:14

Zdroj: Facebook/ŽILINA BEARS rugby club

Súvisiaci článok
Žilinskí Vlci si pripísali ďalšiu výhru na pôde súpera. Neuveriteľnú atmosféru vytvorilo množstvo fanúšikov
Čítajte viac >

Žilinčania vycestovali na posledný zápas mužov tohto roku. V prvej polovici sme si vytvorili niekoľko šancí a podarilo sa nám urobiť náskok. Ako prvý skóroval prvou päťkou v klube študent Mazák. Následne pridal päťku Wojo, dvakrát položil Lašák. Bratislavčania kontrovali päťkou Filipa. Tesne pred koncom prvého polčasu položil po krídle Hodás starší a dva body kopom na háčko po položení pridal junior Paťo Samec, ktorý zbiera skúsenosti v českej lige U16.

V druhom polčase Bratislava zvýšila obrátky. Položili Filip a následne Granec, následne kopom po položení navýšil skóre RKB Šimon. Bratislavčania hru zdramatizovali a v jednom momente bol rozdiel v skóre už iba 8 bodov. Následne však Žilinčania opäť zvýšili svoje vedenie päťkou Šefara a po dobrej akcii pridal svoju prvú päťku za klub aj Hodás mladší. Následne druhým položením v zápase zvýšil Šefar. Bratislavčania kontrovali po falošnej prihrávke päťkou Holiača. Následne položil svoju prvú päťku Zachveja a kopom po položení pridal dva body Samec.

2.jpg Zdroj: Facebook/ŽILINA BEARS rugby club

Za Bratislavu ešte položili svoju druhú päťku junior Granec. Tesne pred posledným hvizdom pridal svoju tretiu päťku v zápase na strane Žiliny Lašák.

V tomto zápase nastúpili traja študenti Žilinskej univerzity - Mazák, Benčič a Zachveja. Taktiež nastúpili stále sa zlepšujúci juniori Samec, Hodás ml., Šugár a Dadaj. Ďakujeme našim sponzorom Mesto Žilina, centrum voľného času Žirafa Žilina a všetkým podporovateľom. Ďakujeme Rugby klubu Bratislava za fér hru a poskytnutie ihriska z dôvodu podmočeného ihriska v Žiline.


Súvisiaci článok
Ulenfeldov pohár 2023 pozná svojich víťazov. V dievčenskej kategórii zabodovala len 9-ročná Viktória
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť