Štvrtok 11. 04. 2024 09:50:20 | Meniny má Július

Železničnú stanicu v Čadci chcú modernizovať z plánu obnovy

Modernizáciu železničnej stanice v Čadci, ktorá je vstupnou bránou na Slovensko z Česka a Poľska, chce Ministerstvo dopravy SR financovať z plánu obnovy. Po návšteve Kysúc o tom v stredu 21. februára na sociálnej sieti informovala štátna tajomníčka rezortu dopravy Denisa Žiláková.

TASR|25. február 2024|10:45:52

Ilustračné foto. Zdroj: Youtube/Popradská Okružná

Súvisiaci článok
Autá a autobusy pri staniciach na Kysuciach nemajú kde parkovať. Pomôcť tomu môže miliónová investícia
Čítajte viac >

Doplnila, že s primátormi Čadce a Krásna nad Kysucou diskutovala aj o rekonštrukcii trate Čadca - Krásno nad Kysucou, novom parkovisku na stanici v Krásne nad Kysucou a o budovaní cyklotrás z plánu obnovy. „Modernizácia železničnej trate Krásno nad Kysucou - Čadca je momentálne v prípravnej fáze a bude sa financovať z európskych fondov," uviedla.

V Krásne nad Kysucou riešila aj projekt odstavného parkoviska, aby sa mohli občania dostať plynule z áut na železničnú stanicu. „Zadali sme Železniciam SR úlohu, aby do konca marca vyhlásili verejné obstarávanie a tento termín potvrdili," dodala.

Samospráva Krásna nad Kysucou podľa primátora Jozefa Grapu dlhodobo rieši aj vybudovanie terminálu integrovanej osobnej dopravy, so zástavkou pre osobné vlaky v centre mesta. „Zatiaľ sa, žiaľ, termíny realizácie stavby oneskorujú pre požiadavky na ochranu životného prostredia. Ministerstvo vyvinie čo najväčšie úsilie, aby sme vyriešili a zosúladili postoj k životnému prostrediu. Tak, aby sme mohli začať s výstavbou v rámci tohto plánovacieho obdobia z operačného Programu Slovensko. Spolu s rekonštrukciou železničnej trate Krásno nad Kysucou - Čadca," informoval na webe mesta.


Súvisiaci článok
Vlaky na úseku Žilina - Kysucké Nové Mesto budú pre poruchu meškať zhruba 30 minút
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť