Piatok 12. 07. 2024 21:49:39 | Meniny má Nina

V noci môže teplota klesnúť na mínus 20 stupňov Celzia. Poriadny mráz bude aj v okresoch Žilinského kraja

Počas nedeľnej noci môžu v niektorých oblastiach Slovenska teploty klesnúť na mínus 20 až 21 stupňov Celzia. Výstraha druhého stupňa platí pre okresy Brezno, Rožňava, Spišská Nová Ves, Liptovský Mikuláš, Kežmarok, Levoča, Poprad a Stará Ľubovňa. Slovenský hydrometeorologický ústav o tom informoval na svojom webe.

TASR|3. december 2023|20:18:58

Zdroj: Facebook/Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ)

Súvisiaci článok
Vianočný trolejbus presvetlí ulice Žiliny už o pár dní. Výzdoba prešla modernizáciou aj tento rok
Čítajte viac >

„Teplota môže po prvý raz počas tejto zimy dosiahnuť hodnotu mínus 20 stupňov Celzia, s najvyššou pravdepodobnosťou na Spiši a v blízkych regiónoch. Mrazivo však bude aj inde a pod mínus desať stupňov Celzia teplota lokálne klesne aj v nížinách a kotlinách na juhu Slovenska,“ priblížil Slovenský hydrometeorologický ústav na sociálnej sieti.

Mínus 15 až mínus 19 stupňov Celzia očakávajú meteorológovia v okresoch s prvostupňovou výstrahou, a to Banská Bystrica, Revúca, Gelnica, Bardejov, Prešov, Sabinov, Dolný Kubín, Martin, Námestovo, Ružomberok, Trenčianske Teplice a Tvrdošín.

V okrese Sobrance platí výstraha tretieho stupňa pred povodňami. Povodne hrozia aj v okresoch Košice-okolie, Michalovce a Trebišov, pre ktoré Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa.


Súvisiaci článok
Vodiči v Žilinskom kraji si môžu overiť stav ciest prostredníctvom 50 kamier
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť