Pondelok 25. 09. 2023 12:43:11 | Meniny má Vladislav, Vladislava

Máte poslednú šancu vidieť hviezdne divadlo na oblohe. Kométa Nishimura sa objaví až o 400 rokov!

Webový portál imeteo.sk priniesol informáciu, že už len tento týždeň máte možnosť vidieť novoobjavenú kométu Nishimura na vlastné oči. V skutočnosti má kométa Nishimura už len niekoľko dní, kým sa priblíži k Slnku. Potom už v ranných hodinách pred úsvitom nebude viditeľná. FOTO: imeteo.sk/Petr Horálek

Radka Kostánová|16. september 2023|19:10:49


Súvisiaci článok
Prezidentka vymenovala 48 nových profesorov. Medzi nimi aj Mateja Samoša z Univerzitnej nemocnice Martin
Čítajte viac >

Je to smutná správa, ale pravdivá. Ako približuje portál imeteo.sk, máte už len tento týždeň na to, aby ste mohli vidieť novoobjavenú kométu Nishimura na vlastné oči. O pár dní sa priblíži k slnku a potom už v ranných hodinách nebude viditeľná. Potom sa objaví až v roku 2431.

„Ak ju chcete vidieť skôr ako zmizne na nasledujúcich 400 rokov (odhadovaná obežná doba je 435 rokov), musíte vstať skoro ráno, ešte predtým ako vyjde Slnko,“ varuje imeteo.sk

A kedy a kde ju uvidíte?

Podľa dostupných informácií bude na oblohe najviac svietiť v nedeľu 17. septembra, pretože by mala dosiahnuť magnitúdu 5. To znamená, že ju budete môcť vidieť aj voľným okom. Krása, čo?

„Kométu najlepšie a najľahšie spozorujete v skorých ranných hodinách okolo 4:00 hod. na severovýchodnej oblohe v blízkosti súhvezdia Leva. Na pozorovanie je vhodné použiť malý ďalekohľad,“ uzatvára portál imeteo.sk a na záver dodáva, že v týchto dňoch je k nám kométa najbližšie.

Nepremeškajte ju!


Súvisiaci článok
Chystajte dáždniky! Upršané počasie dorazilo aj do Žilinského kraja
Čítajte viac >

Zdieľať článok
Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť